  • CTF6-A2C5-32.768KD12.5
CTF6-A2C5-32.768KD12.5
advertisement
Manufacturer No:
CTF6-A2C5-32.768KD12.5
Manufacturer:
Cardinal Components Inc.
HK JDW NO:
151-CTF6-A2C5-32.768KD12.5
Package:
Cylindrical Can, Radial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CTF6-A2C5-32.768KD12.5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Cylindrical Can, Radial
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CTF6
  • Size / Dimension
    0.079Diax0.236L 2.00mmx6.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    32.768kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50kOhms
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm
  • Length
    5.9944mm