  • CTTX504335BF-6R3K
CTTX504335BF-6R3K
advertisement
Manufacturer No:
CTTX504335BF-6R3K
Manufacturer:
Central Technologies
HK JDW NO:
154-CTTX504335BF-6R3K
Package:
Datasheet:
Description:
WIRELESS TRANSMITTER COIL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CTTX504335BF-6R3K
  • Type
    1 Coil, 2 Layer, Bifilar
  • Current Rating (Amps)
    10A
  • Function
    Transmitter
  • Inductance
    6.3μH
  • DC Resistance (DCR)
    25mOhm
  • Frequency - Self Resonant
  • Q @ Freq
  • Mfr
    Central Technologies
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Series
    CTTX504335BF
  • Size / Dimension
    1.97" L x 1.97" W x 0.16" H (50.0mm x 50.0mm x 4.0mm)
  • Tolerance
    ±10%