  • CTX32T-1R5-R
CTX32T-1R5-R
advertisement
Manufacturer No:
CTX32T-1R5-R
Manufacturer:
Cooper Industries
HK JDW NO:
6927-CTX32T-1R5-R
Step5Bar-code shipping tag
CTX32T-1R5-R
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    453.59237mg
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
    1
  • Current Rating
    370mA
  • Inductance
    1.5 μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • Frequency - Self Resonant
    85MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    850mOhm
  • Rated Current-Max
    0.37A
  • Inductance-Nom (L)
    1.5 µH
  • Height
    2.1844mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.0066mm