  • CTZ3E-20C-W1-PF
CTZ3E-20C-W1-PF
advertisement
Manufacturer No:
CTZ3E-20C-W1-PF
HK JDW NO:
428-CTZ3E-20C-W1-PF
Package:
Datasheet:
CTZ3E-20C-W1-PF
Description:
CAP TRIMMER 4.5-20PF 25V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CTZ3E-20C-W1-PF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CTZ, Kyocera
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Feature
    Low Profile
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    25V
  • Additional Feature
    PERCENTAGE TOLERANCE ON C_MAX IS 0/+100
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    1812
  • Positive Tolerance
    100%
  • Q @ Freq
    300 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    4.5pF~20pF
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm