  • CU01316R2BAT2A\5K
CU01316R2BAT2A\5K
advertisement
Manufacturer No:
CU01316R2BAT2A\5K
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CU01316R2BAT2A\5K
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Description:
CU 6.2pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CU01316R2BAT2A\5K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Series
    CU
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Feature
    Ultra Low ESR
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    6.2pF
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm