  • CU02CG150J16AH
CU02CG150J16AH
advertisement
Manufacturer No:
CU02CG150J16AH
HK JDW NO:
428-CU02CG150J16AH
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
CU02CG150J16AH
Description:
CU 15pF 16V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Quantity:
In Stock : 20000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CU02CG150J16AH
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    01005 (0402 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CU
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    15pF
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm