  • CU02CG2R0C25AH
CU02CG2R0C25AH
advertisement
Manufacturer No:
CU02CG2R0C25AH
HK JDW NO:
428-CU02CG2R0C25AH
Datasheet:
CU02CG2R0C25AH
Description:
CU 2pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Quantity:
In Stock : 39400
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CU02CG2R0C25AH
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    2pF
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm