  • CU02CG4R0C25AH
CU02CG4R0C25AH
advertisement
Manufacturer No:
CU02CG4R0C25AH
HK JDW NO:
428-CU02CG4R0C25AH
Datasheet:
CU02CG4R0C25AH
Description:
CU 4pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CU02CG4R0C25AH
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    4pF
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm