  • CUS30M15/P
CUS30M15/P
advertisement
Manufacturer No:
CUS30M15/P
HK JDW NO:
778-CUS30M15/P
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
CUS30M15/P
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 30W
Step5Bar-code shipping tag
CUS30M15/P
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    CUS30M (30W)
  • Size / Dimension
    3.00Lx2.00W x 0.85 H 76.2mmx50.8mmx21.7mm
  • Feature
    Adjustable Output, Universal Input
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    30W
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Voltage - Input
    85V~265VAC
  • Line Regulation
    60mV
  • Load Regulation
    120mV