  • CVCO33CL-0435-0470
CVCO33CL-0435-0470
advertisement
Manufacturer No:
CVCO33CL-0435-0470
HK JDW NO:
198-CVCO33CL-0435-0470
Description:
VCO 452.5MHZ 0-5V 7.62MMX7.62MM
Step5Bar-code shipping tag
CVCO33CL-0435-0470
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    12-QFN, Variant
  • Number of Pins
    12
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.300W 7.62mmx7.62mm
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    470MHz
  • Max Supply Voltage
    5.25V
  • Min Supply Voltage
    4.75V
  • Load Capacitance
    100pF
  • Frequency Range
    435MHz~470MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    452.5MHz
  • Icc Max
    15mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -106
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -10
  • Tuning Voltage (VDC)
    0V~5V
  • Power (dBm)
    3 ±3
  • Pushing (MHz/V)
    0.5
  • Height
    0.079 2.00mm
  • Length
    7.62mm
  • Width
    7.62mm