  • CVCO55BE-2400-2650
CVCO55BE-2400-2650
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55BE-2400-2650
HK JDW NO:
198-CVCO55BE-2400-2650
Package:
16-QFN, Variant
Description:
VCO 2525MHZ 0.5-8V 12.7X12.7MM
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55BE-2400-2650
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    2.65GHz
  • Load Capacitance
    22pF
  • Frequency Range
    2400MHz~2650MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    2525MHz
  • Icc Max
    33mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -94
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -22
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.5V~8V
  • Power (dBm)
    5 ±4
  • Pushing (MHz/V)
    10
  • Height
    0.150 3.81mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm