  • CVCO55CC-0440-0505
CVCO55CC-0440-0505
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55CC-0440-0505
HK JDW NO:
198-CVCO55CC-0440-0505
Package:
16-QFN, Variant
Description:
VCO 472.5MHZ 0.3-4.7V 12.7X12.7
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55CC-0440-0505
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    505MHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Load Capacitance
    47pF
  • Frequency Range
    440MHz~505MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    472.5MHz
  • Icc Max
    40mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -117
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -10
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.3V~4.7V
  • Power (dBm)
    -5.0 ±3
  • Pushing (MHz/V)
    0.2
  • Height
    0.220 5.59mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm