  • CVCO55CC-1623-1678
CVCO55CC-1623-1678
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55CC-1623-1678
Manufacturer:
Crystek Corporation
HK JDW NO:
198-CVCO55CC-1623-1678
Package:
16-QFN, Variant
Description:
VCO 1650.5MHZ 0.3-4.7V 12.7X12.7
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55CC-1623-1678
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    1.678GHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Load Capacitance
    22pF
  • Frequency Range
    1623MHz~1678MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    1650.5MHz
  • Icc Max
    25mA (Typ)
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -112 (Max)
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.3V~4.7V
  • Power (dBm)
    3 ±3
  • Pushing (MHz/V)
    1
  • Height
    0.220 5.59mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    16-QFN, Variant
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C