  • CW0011K320JE70
CW0011K320JE70
advertisement
Manufacturer No:
CW0011K320JE70
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CW0011K320JE70
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
Through Hole 1.32kOhm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CW0011K320JE70
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Resistance
    1.32kOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    1W
  • Diameter
    2.39mm
  • Length
    11.1mm