  • CW00535R00JS73
CW00535R00JS73
advertisement
Manufacturer No:
CW00535R00JS73
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CW00535R00JS73
Package:
Axial
Datasheet:
CW00535R00JS73
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 35Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW00535R00JS73
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -65°C~350°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CW
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.312Diax0.875L 7.92mmx22.22mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    35Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power Rating
    5W
  • Voltage - Rated DC
    13.2V
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    6.5W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Diameter
    7.92mm