  • CW0054K500JS732
CW0054K500JS732
advertisement
Manufacturer No:
CW0054K500JS732
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CW0054K500JS732
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
Through Hole 4.5kOhm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CW0054K500JS732
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Resistance
    4.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    4W
  • Diameter
    6.35mm
  • Length
    25.4mm