  • CW0057K500JE73
CW0057K500JE73
advertisement
Manufacturer No:
CW0057K500JE73
HK JDW NO:
873-CW0057K500JE73
Datasheet:
CW0057K500JE73
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 7.5kOhm, Wirewound,
Quantity:
In Stock : 1307
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CW0057K500JE73
    28 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~350°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CW
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.312Diax0.875L 7.92mmx22.22mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    7.5kOhm
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    5W
  • Voltage - Rated DC
    194V
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    6.5W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Diameter
    7.92mm