  • CW0101K750KE73
CW0101K750KE73
advertisement
Manufacturer No:
CW0101K750KE73
HK JDW NO:
873-CW0101K750KE73
Datasheet:
CW0101K750KE73
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 1.75kOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW0101K750KE73
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~350°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CW
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    1.75kOhm
  • Power Rating
    10W
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    13W
  • Technology
  • Diameter
    9.52mm