  • CW02B3K300KE12
CW02B3K300KE12
advertisement
Manufacturer No:
CW02B3K300KE12
HK JDW NO:
866-CW02B3K300KE12
Description:
Through Hole 3.3kOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW02B3K300KE12
  • Contact Plating
    Tin
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    3W
  • Diameter
    4.78mm
  • Length
    15.8mm