  • CW02B5K100JE70
CW02B5K100JE70
advertisement
Manufacturer No:
CW02B5K100JE70
HK JDW NO:
866-CW02B5K100JE70
Description:
Through Hole 5.1kOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW02B5K100JE70
  • Contact Plating
    Tin
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Resistance
    5.1kOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    3W
  • Diameter
    4.78mm
  • Length
    15.8mm