  • CW161009A-22NJ
CW161009A-22NJ
advertisement
Manufacturer No:
CW161009A-22NJ
HK JDW NO:
103-CW161009A-22NJ
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CW161009A-22NJ
Description:
FIXED IND 22NH 700MA 150MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
CW161009A-22NJ
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    0604
  • Rated Current-Max
    0.7A
  • Height Seated (Max)
    0.043 1.10mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    CW161009A
  • Size / Dimension
    0.065Lx0.045W 1.65mmx1.15mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Current Rating (Amps)
    700mA
  • Inductance
    22nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    150mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    3GHz
  • Q @ Freq
    35 @ 250MHz