  • CWA24125-10
CWA24125-10
advertisement
Manufacturer No:
CWA24125-10
Manufacturer:
Sensata-Crydom
HK JDW NO:
166-CWA24125-10
Package:
Hockey Puck
Datasheet:
CWA24125-10
Description:
RELAY SSR 125A 240VAC AC OUT PNL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CWA24125-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Panel, Screw
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Hockey Puck
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CW24
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Screw
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    AC
  • Circuit
    SPST-NO (1 Form A)
  • Voltage - Input
    90V~280VAC
  • Throw Configuration
    SPST
  • Relay Type
    Relay
  • Voltage - Load
    24V~280V
  • Input Current
    6mA
  • Load Current
    125A