  • CWR09FB156KBA
CWR09FB156KBA
advertisement
Manufacturer No:
CWR09FB156KBA
HK JDW NO:
66-CWR09FB156KBA
Package:
F
Datasheet:
Description:
15μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.002mA Bulk F
Step5Bar-code shipping tag
CWR09FB156KBA
  • Package / Case
    F
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Depth
    3.43mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    2214
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Ripple Current
    80mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height
    1.78mm
  • Length
    5.59mm