  • CWR09FC225KP
CWR09FC225KP
advertisement
Manufacturer No:
CWR09FC225KP
HK JDW NO:
66-CWR09FC225KP
Package:
B
Datasheet:
CWR09FC225KP
Description:
2.2μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 8Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.001mA Bulk B
Step5Bar-code shipping tag
CWR09FC225KP
    8 Weeks
  • Package / Case
    B
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Depth
    1.27mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm