  • CWR09FC336MM
CWR09FC336MM
advertisement
Manufacturer No:
CWR09FC336MM
HK JDW NO:
66-CWR09FC336MM
Package:
G
Datasheet:
Description:
33μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1.1Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.003mA Bulk G
Step5Bar-code shipping tag
CWR09FC336MM
    Select All
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.1Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    G
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Depth
    2.79mm