  • CWR09FC476MM
CWR09FC476MM
advertisement
Manufacturer No:
CWR09FC476MM
HK JDW NO:
66-CWR09FC476MM
Package:
Molded
Datasheet:
CWR09FC476MM
Description:
47μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 900mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.005mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR09FC476MM
    8 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Depth
    3.81mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.005mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Dissipation Factor
    10 %
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm