  • CWR09JB226JB
CWR09JB226JB
advertisement
Manufacturer No:
CWR09JB226JB
HK JDW NO:
66-CWR09JB226JB
Package:
H
Datasheet:
Description:
22μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 900mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.004mA Bulk H
Step5Bar-code shipping tag
CWR09JB226JB
  • Package / Case
    H
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Tolerance
    5%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22μF
  • Depth
    3.81mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    2915
  • Leakage Current
    0.004mA
  • Ripple Current
    160mA
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm