  • CWR09JB335MR
CWR09JB335MR
advertisement
Manufacturer No:
CWR09JB335MR
HK JDW NO:
66-CWR09JB335MR
Package:
E
Datasheet:
Description:
3.3μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 4Ohm 2-Termination TANTALUM (DRY/SOLID) 0.001mA Bulk E
Step5Bar-code shipping tag
CWR09JB335MR
  • Package / Case
    E
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Depth
    2.54mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Height
    1.27mm
  • Length
    5.08mm