  • CWR09JH226JBC
CWR09JH226JBC
advertisement
Manufacturer No:
CWR09JH226JBC
HK JDW NO:
66-CWR09JH226JBC
Description:
22μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.004mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR09JH226JBC
    Select All
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    2915
  • Leakage Current
    0.004mA
  • Ripple Current
    370mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%