  • CWR09MH105KCC
CWR09MH105KCC
advertisement
Manufacturer No:
CWR09MH105KCC
HK JDW NO:
66-CWR09MH105KCC
Description:
1μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.001mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR09MH105KCC
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    1510
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    100mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%