  • CWR09NB475JBC
CWR09NB475JBC
advertisement
Manufacturer No:
CWR09NB475JBC
HK JDW NO:
66-CWR09NB475JBC
Description:
4.7μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.003mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR09NB475JBC
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • JESD-609 Code
    e4
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/4
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2915
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    130mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • ESR
    1500 mΩ
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm
  • Width
    3.81mm