  • CWR09NC225KCA\W
CWR09NC225KCA\W
advertisement
Manufacturer No:
CWR09NC225KCA\W
HK JDW NO:
66-CWR09NC225KCA\W
Description:
2.2μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.002mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR09NC225KCA\W
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Packing Method
    Waffle Pack
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/4
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2214
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Ripple Current
    80mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    2500 mΩ
  • Height
    1.78mm
  • Length
    5.59mm
  • Width
    3.43mm