  • CWR09NK475JCA
CWR09NK475JCA
advertisement
Manufacturer No:
CWR09NK475JCA
HK JDW NO:
66-CWR09NK475JCA
Package:
H
Datasheet:
Description:
4.7μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 1.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.003mA Bulk H
Step5Bar-code shipping tag
CWR09NK475JCA
    8 Weeks
  • Package / Case
    H
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Depth
    3.81mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2915
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    130mA
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm