  • CWR11HH336KB
CWR11HH336KB
advertisement
Manufacturer No:
CWR11HH336KB
HK JDW NO:
66-CWR11HH336KB
Description:
33μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0053mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR11HH336KB
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • Capacitance
    33μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0053mA
  • Ripple Current
    160mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    900 mΩ
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm