  • CWR11HK475KBB
CWR11HK475KBB
advertisement
Manufacturer No:
CWR11HK475KBB
HK JDW NO:
66-CWR11HK475KBB
Description:
4.7μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0007mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR11HK475KBB
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Packaging
    Bulk
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Size Code
    1411
  • Leakage Current
    0.0007mA
  • Ripple Current
    60mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    4000 mΩ
  • Height
    1.9mm