  • CWR11JB474JDA
CWR11JB474JDA
advertisement
Manufacturer No:
CWR11JB474JDA
HK JDW NO:
66-CWR11JB474JDA
Description:
0.47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0005mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR11JB474JDA
    Select All
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    1306
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Ripple Current
    30mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • ESR
    14000 mΩ
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.47μF