  • CWR11NB154KP
CWR11NB154KP
advertisement
Manufacturer No:
CWR11NB154KP
HK JDW NO:
66-CWR11NB154KP
Description:
150nF 10% 125°C-Max -55°C-Min 17Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11NB154KP
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    150nF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    2.8mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    17Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm