  • CWR19HB476JCGC
CWR19HB476JCGC
advertisement
Manufacturer No:
CWR19HB476JCGC
HK JDW NO:
66-CWR19HB476JCGC
Description:
47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.01mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR19HB476JCGC
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/11
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Size Code
    2611
  • Leakage Current
    0.01mA
  • Ripple Current
    130mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • ESR
    1100 mΩ
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm
  • Width
    2.79mm