  • CWR19HC336KCGC
CWR19HC336KCGC
advertisement
Manufacturer No:
CWR19HC336KCGC
HK JDW NO:
66-CWR19HC336KCGC
Package:
G
Datasheet:
Description:
33μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.1Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.006mA Bulk G
Step5Bar-code shipping tag
CWR19HC336KCGC
    8 Weeks
  • Package / Case
    G
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Depth
    2.79mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.1Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Size Code
    2611
  • Leakage Current
    0.006mA
  • Ripple Current
    130mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm