  • CWR19JC105KBAZ
CWR19JC105KBAZ
advertisement
Manufacturer No:
CWR19JC105KBAZ
HK JDW NO:
66-CWR19JC105KBAZ
Package:
A
Datasheet:
Description:
1μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 15Ohm 2-Termination Bulk A
Step5Bar-code shipping tag
CWR19JC105KBAZ
    8 Weeks
  • Package / Case
    A
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    2
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Depth
    1.27mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    15Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    1005
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.27mm
  • Length
    2.54mm