  • CWR19KB226KBGZ\TR
CWR19KB226KBGZ\TR
advertisement
Manufacturer No:
CWR19KB226KBGZ\TR
HK JDW NO:
66-CWR19KB226KBGZ\TR
Description:
22μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.006mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
CWR19KB226KBGZ\TR
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/11
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    2611
  • Leakage Current
    0.006mA
  • Ripple Current
    120mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    1400 mΩ
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm
  • Width
    2.79mm