  • CWR29DK335KCAC
CWR29DK335KCAC
advertisement
Manufacturer No:
CWR29DK335KCAC
HK JDW NO:
66-CWR29DK335KCAC
Package:
A
Datasheet:
Description:
3.3μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 6Ohm 2-Termination Bulk A
Step5Bar-code shipping tag
CWR29DK335KCAC
    8 Weeks
  • Package / Case
    A
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    2
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Depth
    1.27mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6V
  • Size Code
    1005
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.27mm
  • Length
    2.54mm