  • CWR29HB106JBFA\TR
CWR29HB106JBFA\TR
advertisement
Manufacturer No:
CWR29HB106JBFA\TR
HK JDW NO:
66-CWR29HB106JBFA\TR
Description:
10μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.002mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
CWR29HB106JBFA\TR
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/11
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Size Code
    2214
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Ripple Current
    150mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • ESR
    667 mΩ
  • Height
    1.78mm
  • Length
    5.59mm
  • Width
    3.43mm