  • CWR29JC106KBEC
CWR29JC106KBEC
advertisement
Manufacturer No:
CWR29JC106KBEC
HK JDW NO:
66-CWR29JC106KBEC
Package:
E
Datasheet:
Description:
10μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.5Ohm 2-Termination TANTALUM 0.002mA Bulk E
Step5Bar-code shipping tag
CWR29JC106KBEC
    8 Weeks
  • Package / Case
    E
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
    2
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    2.54mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    2010
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Ripple Current
    100mA
  • Height
    1.27mm
  • Length
    5.08mm