  • CWR29JC225KCBC
CWR29JC225KCBC
advertisement
Manufacturer No:
CWR29JC225KCBC
HK JDW NO:
66-CWR29JC225KCBC
Package:
B
Datasheet:
Description:
2.2μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 3.6Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk B
Step5Bar-code shipping tag
CWR29JC225KCBC
    8 Weeks
  • Package / Case
    B
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Depth
    1.27mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.6Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    1505
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    60mA
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm