  • CWR29KK336JBHZ
CWR29KK336JBHZ
advertisement
Manufacturer No:
CWR29KK336JBHZ
HK JDW NO:
66-CWR29KK336JBHZ
Description:
33μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.01mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR29KK336JBHZ
    Select All
  • Negative Tolerance
    5%
  • ESR
    180 mΩ
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm
  • Width
    3.81mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/11
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    2915
  • Leakage Current
    0.01mA
  • Ripple Current
    370mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    5%