  • CWR29MK156KCXA\W
CWR29MK156KCXA\W
advertisement
Manufacturer No:
CWR29MK156KCXA\W
HK JDW NO:
66-CWR29MK156KCXA\W
Description:
15μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.006mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR29MK156KCXA\W
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Packing Method
    Waffle Pack
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/11
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    2721
  • Leakage Current
    0.006mA
  • Ripple Current
    410mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    190 mΩ
  • Height
    2.74mm
  • Length
    6.93mm
  • Width
    5.41mm