  • CWX823-040.0M
CWX823-040.0M
advertisement
Manufacturer No:
CWX823-040.0M
HK JDW NO:
179-CWX823-040.0M
Datasheet:
CWX823-040.0M
Step5Bar-code shipping tag
CWX823-040.0M
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    CWX823
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    XO (Standard)
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    40MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVCMOS
    Crystal
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.3mm
  • Operating Frequency
    40MHz
  • Rise Time-Max
    6ns
  • Fall Time-Max
    6ns
  • Symmetry-Max
    60/40%
  • Power Supplies
    3.3V
  • Nominal Supply Current
    45mA
  • Max Supply Current
    30mA
  • Height
    1.2954mm
  • Height Seated (Max)
    0.051 1.30mm