  • CX1410MKX7R9BB394
CX1410MKX7R9BB394
advertisement
Manufacturer No:
CX1410MKX7R9BB394
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CX1410MKX7R9BB394
Package:
1410 (3524 Metric)
Datasheet:
CX1410MKX7R9BB394
Description:
X2Y® 0.39μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.140Lx0.098W 3.56mmx2.49mm -55°C~125°C Low ESL (X2Y) Surface Mount, MLCC 1410 (3524 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CX1410MKX7R9BB394
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1410 (3524 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    X2Y®
  • Size / Dimension
    0.140Lx0.098W 3.56mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL (X2Y)
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.39μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Approval Agency
    IEC
  • Physical Dimension
    L3.56XB2.5XH1.5 (mm)/L0.14XB0.098XH0.059 (inch)
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm
  • Height
    1.5mm
  • Length
    3.56mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.059 1.50mm
  • Thickness
    1.4986mm