  • CY25200KFZXIT
CY25200KFZXIT
advertisement
Manufacturer No:
CY25200KFZXIT
HK JDW NO:
217-CY25200KFZXIT
Package:
16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
CY25200KFZXIT
Description:
3.3V Fanout Buffer (Distribution), Spread Spectrum Clock Generator 200MHz CY25200 Clock Generators 16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) 16 Terminals Surface Mount 2.375V~3.465V Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
CY25200KFZXIT
  • Package / Case
    16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1998
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    16
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Fanout Buffer (Distribution), Spread Spectrum Clock Generator
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    2.375V~3.465V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Base Part Number
    CY25200
  • Output
    VDDL
  • Number of Outputs
    6
  • Number of Circuits
    1
  • Frequency (Max)
    200MHz
  • Input
    Clock, Crystal
  • Ratio - Input:Output
  • Primary Clock/Crystal Frequency-Nom
    30MHz
  • PLL
    Yes with Bypass
  • Differential - Input:Output
    No/No
  • Divider/Multiplier
    Yes/No
  • Length
    5mm
  • Width
    4.4mm